Koła to jeden z elementów auta, które są najbardziej podatne na zabrudzenia. To dlatego, że są wystawione na bezpośrednie działanie czynników zewnętrznych. Osiada na nich m.in. płyn hamulcowy, czy zanieczyszczenia drogowe innego rodzaju. Dzieje się tak ze względu na to, że w trakcie standardowej jazdy i używania hamulców, stałe tarcie i cykle cieplne powodują ścieranie się materiału, z którego są zrobione klocki. Powstały pył z łatwością przykleja się do powierzchni kół i negatywnie wpływa na ich prezencję. Z tym problemem, a także innymi zabrudzeniami świetnie radzi sobie środek do czyszczenia felg. Z naszego artykułu dowiesz się, na które produkty warto zwrócić uwagę. Zapraszamy!

Liqui Moly Felgen Reiniger Spezial – efektywne mycie felg

Pierwsze miejsce w zestawieniu zajął produkt Liqui Moly Felgen Reiniger Spezial. Znany niemiecki producent opracował środek do czyszczenia felg, który sprawdza się w przypadku delikatnego oraz intensywnego zabrudzenia obręczy. Co sprawiło, że został wymieniony jako pierwszy w naszym zestawieniu?

Liqui Moly Felgen Reiniger Spezial skutecznie zapobiega powstawaniu nowych i trudnych do usunięcia w przyszłości zabrudzeń. Stosując środek do czyszczenia felg regularnie, można nadać kołom pożądanego połysku, a także zapewnić im długą żywotność. Za sprawą preparatu obręcze będą prezentować się niemal jak nowe.

Na korzyść Liqui Moly Felgen Reiniger Spezial działa też to, że produkt jest biodegradowalny i bezkwasowy. Sprawdzi się przy pielęgnacji oraz konserwacji wszystkich odmian felg. Będzie bardzo dobrym wyborem również do użytkowania przed myciem pojazdu. Jedyne, o czym należy pamiętać przy używaniu Liqui Moly Felgen Reiniger Spezial, to to, że nie można stosować preparatu na gorących felgach lub przy intensywnym słońcu. 

K2 Felix Wheel Cleaner – idealny preparat do usuwania brudu z felg

K2 Felix to jeden z najczęściej wybieranych środków do czyszczenia felg. Wyróżnia się tym, że niezwykle skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia i osady z obręczy kół, ale także i kołpaków. K2 Felix nie zawiera w swoim składzie kwasów. 

Dodatkowo receptura K2 Felix Wheel Cleaner została uzupełniona w specjalny pakiet inhibitorów korozji. Dzięki temu posiadacz samochodu nie musi się martwić o nieoczekiwane pojawienie się rdzy w przypadku mycia felg aluminiowych. Produkt można też używać do felg stalowych, chromowanych, lakierowanych oraz polerowanych.

Sonax Xtreme – płyn, dzięki któremu pozbędziesz się zanieczyszczeń

Sonax Xtreme jest środkiem do czyszczenia kół, który doceniają kierowcy na całym świecie. Można go używać do wszystkich felg stalowych i aluminiowych. Dotyczy to również wersji chromowanych i lakierowanych. Używając Sonax Xtreme, można efektywnie i w krótkim czasie pozbyć się nawet najbardziej intensywnego brudu, na przykład wspomnianego wcześniej pyłu hamulcowego, ale także i plam oleju, czy śladów po gumie lub zanieczyszczeń drogowych. 

Podobnie jak pozostałe środki do czyszczenia felg z naszego zestawienia Sonax Xtreme nie ma w składzie kwasów, co sprawia, że jest całkowicie bezpieczny nie tylko dla kół, ale także i śrub mocujących. Ze względu na tę charakterystykę, warto zastanowić się również nad wyborem Sonax Xtreme.

Jak używać dostępnych środków do czyszczenia felg?

Stosowanie preparatów nie jest trudne. Na początku należy ustawić końcówkę atomizera na odpowiedni tryb, pozycję spryskiwania. Następny krok to naniesienie specyfiku na felgi z niedużej odległości. Potem środek do czyszczenia felg powinien być pozostawiony na powierzchni kół przez około 2-5 minut. Potem można spłukać całość silnym strumieniem wody, na przykład myjką wysokociśnieniową.

Archiwum: grudzień 2022