Niezależnie od tego, z jakich powodów klienci rezygnują z usług Benefia, wypowiedzenie OC można przedłożyć pracownikom firmy bez żadnych problemów. Dlatego znajdując na przykład lepszą ofertę, nie trzeba się martwić o skomplikowany proces odstąpienia od umowy. Najważniejsze informacje na ten temat znajdziesz w naszym artykule!

Jaką drogą można przesłać dokumenty?

Formularz rezygnacji można złożyć najpopularniejszymi drogami komunikacji. Pierwszy sposób to bezpośrednie przedłożenie dokumentów w siedzibie Benefia. Wypowiedzenie OC można też wysłać Pocztą Polską, kurierem lub online.

Pobierz wzór w .pdf
X
ikona pdf
Pobierz wzór w .docx
X
ikona doc

Stała lokalizacja ubezpieczyciela to BENEFIA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group al. Jerozolimskie 162a, 02-342 Warszawa. Z kolei wiadomość e-mail można wysłać na adres [email protected].

Kiedy wypowiedzenie OC jest uznane za przyjęte?

Jeśli klient składa rezygnację drogą tradycyjną, to liczy się data na stemplu pocztowym. W przypadku kuriera jest to czas dostarczenia przesyłki. Najwygodniejszą opcją wydaje się plik załączony w wiadomości e-mail, bo dochodzi najszybciej i w prosty sposób można sprawdzić, czy dotarł do wskazany adres.

Zakończyłeś współpracę z Benefia? Wypowiedzenie OC powinno być poprzedzone wykupieniem innego pakietu

Wypowiedzenie OC zwalnia z ubezpieczyciela obowiązek otoczenia pojazdu ochroną, a także automatycznego przedłużenia umowy, po upływie 12 miesięcy od jej podpisania. Jednak samochód powinien mieć wykupioną polisę. Dlatego co najmniej dzień przed końcem aktualnej oferty trzeba zawrzeć nową umowę i opłacić składki OC. W innej sytuacji na właściciela zostanie nałożona wysoka kara. Szczególnie po zmianach wprowadzonych w 2022 r. i surowszym taryfikatorze.

Najwięcej za brak polisy OC zapłacą właściciele pojazdów ciężarowych – 1810, 4520 lub 9030 zł. Drugie miejsce w wysokości mandatów zajmują kary dla posiadaczy samochodów osobowych – 1200, 3010 lub 6020 zł. Z kolei najmniejsze kwoty są przewidziane dla kierowców pozostałych pojazdów – 200,500 lub 1000 zł. 

Wysokość zależy od liczby dni, w których posiadacz nie miał wykupionej polisy. Pierwsza kwota jest przypisana brakowi ubezpieczenia do 3 dni, druga od 4 do 14 dni, a najwyższa dla okresu powyżej 14 dni. Dlatego warto o tym pamiętać, rezygnując z OC w Benefii. Wypowiedzenie OC powinno być poprzedzone wykupieniem innego pakietu. 

Wzór wypowiedzenia umowy OC w Benefia

Wypowiedzenie umowy OC w Benefia nie jest trudne. Wystarczy wypełnić dokument, podpisać i odesłać do towarzystwa ubezpieczeniowego! Zapoznaj się z gotowym wzorem rezygnacji z ubezpieczenia OC!

Pobierz wzór w .pdf
X
ikona pdf
Pobierz wzór w .docx
X
ikona doc
Archiwum: sierpień 2022