Nie każdy jest zadowolony z warunków ubezpieczenia lub usług firmy Generali. Wypowiedzenie OC staje się koniecznością, jeżeli klient znajdzie atrakcyjniejszą ofertę ubezpieczenia pojazdu. Poznaj kluczowe informacje o rezygnacji z pakietu ubezpieczenia OC Generali i pobierz gotowy wzór wypowiedzenia!

Generali wypowiedzenie OC – wzór

Wypowiedzenie OC powinno być odpowiednio skonstruowane. Musi zawierać określone informacje i podpis klienta, które są niezbędne do zaakceptowania rezygnacji z usług Generali. Pobierz gotowy wzór wypowiedzenia, wypełnij formularz i wyślij go do biura towarzystwa ubezpieczeniowego. 

Pobierz wzór w .pdf
X
ikona pdf
Pobierz wzór w .docx
X
ikona doc

Termin składania rezygnacji z oferty Generali. Wypowiedzenie OC powinno zostać wysłane we właściwym czasie

Kiedy złożyć rezygnację z oferty OC w Generali? Wypowiedzenie OC powinno być wysłane na jeden dzień przed upływem okresu 12 miesięcy od daty rozpoczynającej obowiązywanie aktualnego pakietu. Jest jeden wyjątek. Dokumenty można złożyć najpóźniej 24 godziny po tej dacie, jeżeli termin zakończenia ubezpieczenia przypada na dzień ustawowo wolny od pracy.

W innym przypadku Generali będzie zobowiązane do automatycznego przedłużenia umowy polisy OC. Tym samym klient jest zobligowany do dalszej spłaty składek u bieżącego ubezpieczyciela. Jak można złożyć dokumenty, jeśli twoim celem jest rezygnacja z OC w Generali? Dostępne są trzy rozwiązania.

Wysyłanie dokumentów – jak złożyć wypowiedzenie umowy OC?

Wypowiedzenie OC w Generali musi być przedstawione w formie pisemnej. Dokumenty wysyła się Pocztą Polską lub kurierem na adres Generali T.U. S.A., ul. Postępu 15B, 02-676 Warszawa albo składa osobiście w placówce firmy. Można również skorzystać z opcji przesłania pliku wiadomością elektroniczną na adres mailowy Centrum Klienta Generali, który znajdziesz na stronie ubezpieczyciela.

W przypadku dokumentów wysyłanych Pocztą Polską towarzystwa ubezpieczeniowe uwzględniają datę stempla na przesłanym liście. Przy dostarczeniu podpisanego i wypełnionego wzoru wypowiedzenia kurierem kluczowy jest moment dostarczenia paczki. Najszybszą i najpewniejszą opcją jest złożenie kopii dokumentów osobiście lub drogą elektroniczną. 

Pobierz wzór w .pdf
X
ikona pdf
Pobierz wzór w .docx
X
ikona doc

Jak wybrać najlepszą ofertę ubezpieczenia?

Po wypowiedzeniu umowy OC w Generali trzeba zastanowić się nad wyborem nowej polisy OC/AC. Warto przy tym wykorzystać porównywarki internetowe. Można w nich wybrać pożądane opcje oferty i zestawić ceny najlepszych usługodawców. Warto też zajrzeć do sekcji komentarzy, żeby sprawdzić opinie o firmie, które wystawiają aktualni klienci. Dzięki temu można wybrać najatrakcyjniejszą ofertę ubezpieczenia i kupić polisę. Pamiętaj, że składając wypowiedzenie, musisz zadbać o kontynuację OC. W innym przypadku narażasz się na wysokie kary finansowe.

 
Archiwum: sierpień 2022