Samochód elektryczny dla dzieci to doskonały pomysł na prezent dla dzieciaków w wieku 2–7 lat. Tego typu zabawki naśladują rzeczywistość, a co za tym idzie, pozwalają maluchowi nauczyć się, jak działa świat dorosłych poprzez dobrą zabawę. Ponadto uczą odpowiedzialności i pozwalają spełniać marzenia. Bo w końcu, kto nie marzy o własnym samochodzie? To bezpieczna zabawka, dzięki której maluch będzie mógł rozwijać umiejętności motoryczne! Sprawdź, jakie są zalety samochodów na akumulator dla dzieci.

Auto elektryczne dla dzieci – co to jest?

Samochód elektryczny dla dzieci to zminiaturyzowane auto, które jest zasilane prądem. Ładuje się je podobnie jak inne zabawki, które posiadają akumulator, czyli poprzez podłączenie do gniazdka. Długość działania zależy jednak od konkretnego modelu oraz od stanu baterii, która się w nim znajduje. Taki pojazd świetnie nadaje się np. na rodzinne spacery po mieście lub parku. Są to jednak na tyle duże obiekty, że lepiej nie wykorzystywać ich w przestrzeni mieszkania, ponieważ w ten sposób można doprowadzić do wypadku. Auta elektryczne dla dzieci powinny być zawsze używane pod czujnym okiem rodzica. 

Duże samochody dla dzieci na akumulator – ile to kosztuje?

Choć są dobrym pomysłem na prezenty, to duże samochody dla dzieci na akumulator nie należą do najtańszych. Jeśli chcesz kupić taki dla swojego malucha, będziesz musiał liczyć się z kosztem w przedziale 5502000 zł. Pamiętaj, że w tym przypadku cena robi różnice! Przede wszystkim będzie ona widoczna w jakości baterii. Droższy samochód elektryczny dla dzieci będzie mógł działać dłużej. Dlatego to ty musisz zdecydować, jaki pojazd sprawdzi się w przypadku twojego podopiecznego. Czy twoje dziecko bawi się krótko różnymi zabawkami? Obserwując malucha, będziesz w stanie podjąć odpowiednią decyzję.

Żywotność pojazdów elektrycznych dla dzieci

Pojazdy elektryczne dla dzieci działają najczęściej przez ok. godzinę od ładowania, które z kolei trwa do 10 godzin. To, jak długo ten pojazd będzie działać, zależy w dużej mierze od sposobu jego użytkowania. Przede wszystkim należy przestrzegać wytycznych producenta, co do maksymalnego obciążenia. Ponadto istotne jest też to, z jaką prędkością pojazd będzie się poruszał. Oczywiście należy pamiętać, że samochód elektryczny dla dzieci po jakimś czasie po prostu się zużyje, a przynajmniej zużyje się jego akumulator, który przestanie działać po ok. 200400 ładowaniach.

Duże auta dla dzieci – jak szybko jeżdżą?

Wielu rodziców może się zastanawiać, czy taka zabawka jest bezpieczna i czy nie rozwija zbyt dużych prędkości. Tu warto zaznaczyć, że takie pojazdy jeżdżą na tyle wolno, że kilkulatek powinien bez problemu sobie z nimi poradzić! Duże auta dla dzieci, choć wyglądają dość profesjonalnie, rozwijają prędkość do ok. 9 km/h, dzięki czemu rodzic bez problemu będzie w stanie je dogonić. Dlatego nie musisz obawiać się o to, że zabawka będzie szczególnie niebezpieczna, o ile będziesz wykorzystywać ją zgodne z podaną instrukcją.

Samochód elektryczny dla dzieci a kwestia ekologii

Samochód elektryczny dla dzieci będzie bez wątpienia doskonałą wymówką do tego, aby nauczyć twoje dziecko, czym jest ekologia. Pojazdy zasilane prądem są prawdopodobnie przyszłością motoryzacji. To właśnie one rozwijają się teraz najbardziej gwałtownie, przeżywając prawdziwy rozkwit. Na stacjach benzynowych pojawiają się punkty szybkiego ładowania, a do tak zasilanych samochodów dostępne są dofinansowania. To najtańsze i jednocześnie najbardziej ekologiczne w zasilaniu pojazdy. Nie wytwarzają spalin, a energia elektryczna może pochodzić z odnawialnego źródła, np. paneli słonecznych. Warto wytłumaczyć to dziecku.

Rozwój umiejętności motorycznych

Dziecko powinno rozwijać się na wielu płaszczyznach. Samochód elektryczny dla dzieci być może nie będzie poprawiał jego kondycji tak samo, jak bieganie czy skakanie na skakance, ale bez wątpienia pomoże mu nauczyć się, jak lepiej kontrolować swoje ciało. Możesz wykorzystać taki pojazd do różnych zabaw, takich jak jazda slalomem na czas. Dzięki temu dziecko będzie łatwiej kontrolowało swoje ruchy, a w przyszłości prawdopodobnie lepiej poradzi sobie w roli kierowcy. Nie zapominaj, że dziecięce aktywności mają za zadanie rozwijać w dziecku pasje, które maluch będzie mógł kontynuować w późniejszym czasie.

Samochód elektryczny dla dzieci – nie tylko dla chłopców

Taka zabawka najczęściej wykorzystywana jest jako prezent dla chłopców. Jednak i dziewczynki z radością z nich skorzystają! Na rynku znajdziesz wiele modeli, które odwzorowują pojazdy faktycznie poruszające się po drogach. Wiele z nich to auta, które mają typowo męski wygląd, ale w ofercie znajdziesz również np. różowe pojazdy. Dzięki temu nawet dziewczynki mogą poczuć się w nich wyjątkowo! Takie auta to dobry wybór, jeśli prowadzisz agroturystykę bądź hotel. Dzięki temu mieszkające u ciebie dzieci będą mogły cieszyć się pojazdami, a dla ciebie może być to źródło dochodu, jeśli wypożyczenie autka będzie dodatkowo kosztować.

Samochód elektryczny dla dzieci to zabawka z wieloma zaletami. Dlatego warto się nad nią zastanowić i zamiast kupować maluchowi wiele drobnych zabawek, postawić na jedną, ale konkretną rzecz.

Archiwum: luty 2022