Każdy klient ma prawo odstąpić od umowy ubezpieczenia pojazdu OC w terminie do 12 miesięcy od momentu obowiązywania polisy. Dotyczy to wszystkich osób, w tym klientów firmy Tuz. Wypowiedzenie OC można składać zarówno osobiście, pocztą, jak i online. Co powinien zawierać dokument? Przeczytaj tekst i pobierz wzór!

TUZ wypowiedzenie OC – wzór

Wypowiedzenie umowy OC w TUZ nie jest trudne. Trzeba jednak zwrócić uwagę na prawidłową konstrukcję składanych dokumentów, a także zawarte w nich dane. Nie musisz jednak zastanawiać się, które dane są konieczne, a których nie musisz podawać. Wystarczy, że ściągniesz gotowy wzór do pobrania, wypełnisz, podpiszesz i złożysz w biurze towarzystwa ubezpieczeniowego!

Pobierz wzór w .pdf
X
ikona pdf
Pobierz wzór w .docx
X
ikona doc

Do kiedy trzeba złożyć dokumenty?

Dokumenty trzeba złożyć przed upływem 12 miesięcy od momentu obowiązywania ubezpieczenia wykupionego w TUZ. Wypowiedzenie OC jest regulowane przepisami znajdującymi się w art.28 Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, a także zapisami z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego i Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Jeżeli klient nie dotrzyma tego terminu, towarzystwo ubezpieczeniowe automatycznie przedłuży umowę o następny rok. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy końcowa data przypada na dzień ustawowo wolny od pracy. W takich okolicznościach dokumenty można złożyć najpóźniej 24 godziny po dacie o koniec polisy.

Rezygnacja z usług TUZ. Wypowiedzenie OC można złożyć na trzy sposoby

Pierwszy ze sposobów to dostarczenie dokumentów osobiście w placówce TUZ. Wypowiedzenie OC można wysłać również pocztą lub kurierem. W takiej sytuacji dokumenty trzeba nadać na adres Centrala TUZ TUW ul. Domaniewska 41, 02-672 Warszawa. Inna opcja to przesłanie podpisanej rezygnacji za pośrednictwem formularza online, który znajdziesz na stronie ubezpieczyciela. Trzecia możliwość to wiadomość na adres e-mail centrali lub biura obsługi klienta TUZ.

Pobierz wzór w .pdf
X
ikona pdf
Pobierz wzór w .docx
X
ikona doc
Archiwum: sierpień 2022