Uniqa Insurance Group AG to jeden z potentatów w branży ubezpieczeń. Szczególnie prężnie działa na rynku austriackim i Europy środkowo-wschodniej. Do grupy przynależy ok. 40 spółek. Oprócz tego zarejestrowano ok. 10 mln klientów, którzy zdecydowali się skorzystać z oferty Uniqa. Wypowiedzenie OC jest przez nich wybierane rzadko, jednak warto się zapoznać z warunkami odstąpienia od umowy, żeby mieć lepszy wgląd w zasady korzystania z produktów ubezpieczyciela. Najważniejsze informacje znajdziesz u nas!

Pobierz wzór w .pdf
X
ikona pdf
Pobierz wzór w .docx
X
ikona doc

Kiedy można złożyć wypowiedzenie polisy OC?

W praktycznie każdym momencie można zrezygnować z usług Uniqa. Wypowiedzenie OC jest regulowane przepisami z art. 28 Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego i Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Według nich klient powinien złożyć wypowiedzenie nie później niż dzień przed końcem okresu 12 miesięcy. Jeśli nie dopilnuje tego terminu, umowa i okres ochrony zostaną automatycznie przedłużone przez Uniqa i trzeba będzie dalej odprowadzać składki. Wypowiedzenie OC może być również złożone 24 godziny po terminie, jeżeli zakończenie 12-miesięcznej polisy przypada na dzień ustawowo wolny. Wtedy również pakiet przestanie obowiązywać.

Rezygnacja z usług Uniqa. Wypowiedzenie OC nakłada na klienta pewne obowiązki

Trzeba jasno zaznaczyć, że wypowiedzenie OC nie jest de facto wypowiedzeniem samym w sobie. Składane dokumenty dotyczą tego, aby polisa zakończyła się po 12 miesiącach i Uniqa nie przedłużyła jej automatycznie.

Dlatego klient powinien pamiętać, by kupić nowy pakiet. W innym przypadku jego pojazd pozostanie bez żadnej ochrony i powstanie przerwa w ciągłości polisy. Jeśli petent nie wybierze pakietu innej firmy, a dalej będzie posiadać samochód lub inną maszynę, może spotkać go dotkliwa kara finansowa.

Jaki dzień jest uważany za datę złożenia dokumentów?

Data złożenia dokumentów to dzień ich dostarczenia do biura Uniqa. Wypowiedzenie OC przesyłane pocztą jest uwzględniane na podstawie daty znajdującej się na stemplu na liście. Z kolei wysyłki za pośrednictwem firmy kurierskiej, są uznawane w momencie dostarczenia koperty do siedziby ubezpieczyciela. 

Dostarczenie dokumentów do biura Uniqa. Wypowiedzenie OC można przesłać online

Jaki jest najskuteczniejszy sposób na dostarczenie dokumentów do biura Uniqa? Wypowiedzenie OC powinno być przesłane za pośrednictwem pliku załączonego w wiadomości e-mail lub poprzez konto klienta.

Z pierwszego sposobu można skorzystać, korzystając ze specjalnego formularza. Możesz wypowiedzieć umowę, używając witryny https://www.uniqa.pl/pomoc-i-obsluga/ubezpieczenia-komunikacyjne/obsluga-polisy/wypowiedz-umowe/. Natomiast do konta użytkownika loguje się za pośrednictwem strony https://www.uniqa.pl/logowanie/

Wzór wypowiedzenia umowy OC dla klienta Uniqa

Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC w Uniqa musi spełniać określone warunki. Dokument ma zawierać informacje niezbędne do akceptacji rezygnacji z usług towarzystwa ubezpieczeniowego. Pobierz wzór formularza, wypełnij i podpisz, a następnie wyślij do usługodawcy!

Pobierz wzór w .pdf
X
ikona pdf
Pobierz wzór w .docx
X
ikona doc
Archiwum: sierpień 2022