Fani aut z utęsknieniem wyczekują wydarzeń motoryzacyjnych, które odbywają się w bliższej i dalszej okolicy. Są też tacy, którzy odwiedzają zloty samochodowe w całym kraju, by oglądać piękne modele pojazdów. Bez względu na to, do jakiej grupy należysz, z pewnością każdy rok z takimi wydarzeniami będzie dla ciebie elektryzujący! Jeśli nie wiesz jeszcze, na jaki zlot warto się wybrać, spieszymy z podpowiedziami!

Zloty w Polsce – gdzie są organizowane?

W naszym kraju organizowane są czasem duże zloty samochodowe. Polska ma 3 godne szczególnej uwagi wydarzenia:

 • Poznań Motor Show;
 • Auto Moto Show Gliwice;
 • 3TM Gdańsk.

Odbywają się tam prezentacje wielu nowych aut, ale też zloty samochodowe modeli klasycznych, tuningowanych czy przygotowanych pod konkretne kategorie wyścigów. Z pewnością jest na co popatrzeć!

Zlot samochodowy Poznań Motor Show

To gratka dla fanów motoryzacyjnych premier, merytorycznych dyskusji i oczywiście pokazów przeróżnych modeli samochodów. To największa impreza motoryzacyjna w tej części Europy, co przekłada się na mnóstwo atrakcji. Nie chodzi jedynie o premiery, ponieważ częścią wydarzenia są też zawody Poznań MotorBike Show, Stunt Wars Poland czy Gala Best Cars.

Zlot samochodów 3TM Gdańsk

To impreza, która od lat przyciąga tysiące fanów przybywających z Pomorza i całej Polski. Często w jej trakcie organizowane są pokazy pojazdów. W 2018 roku na targi dotarło mnóstwo zabytkowych i klasycznych modeli, które cieszyły oczy zwiedzających. Zloty samochodowe 3TM Gdańsk to gratka dla osób, które dodatkowo chcą skorzystać z atrakcji w postaci symulatorów konkretnych zdarzeń drogowych czy pokazów możliwości zawodowych kierowców.

Zloty motoryzacyjne Auto Moto Show Gliwice

Bez wątpienia to jedno z ważniejszych wydarzeń w Polsce w kontekście motoryzacji. Podczas targów spotkasz nie tylko wiele premier, lecz także zawody driftu, stuntu, jazdy testowe i wiele konkursów tematycznych dla osób z każdej kategorii wiekowej. Na gliwickiej imprezie organizowane są również zawody konkretnych marek pojazdów np. BMW, a także rajdy w kategorii open.

Jakie jeszcze zloty samochodowe organizuje się w Polsce?

W zasadzie trudno jest wymienić wszystkie imprezy motoryzacyjne, które odbywają się w kraju. Możesz wejść w wątki popularne na forach dyskusyjnych czy portalach społecznościowych, które zbierają wszystkie najważniejsze wydarzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco z imprezami w swojej okolicy i całej Polsce. Najciekawsze zloty samochodowe organizowane cyklicznie to:

 • Warsaw Oldtimer Show;
 • Retro Motor Show;
 • Moto Session;
 • PrifiAuto Show.

Zloty samochodów zabytkowych w Polsce

Coś, co bardzo mocno elektryzuje fanów motoryzacji, to imprezy z udziałem pojazdów klasycznych. A tych w Polsce jest naprawdę sporo i warto skorzystać z okazji, by je zobaczyć. Do najbardziej interesujących można zaliczyć:

 • American Cars Mania;
 • Radomskie klasyki;
 • Classic Mania;
 • Auto Nostalgia;
 • Warsaw Motorcycle Show;
 • Stary Motór;
 • Oldtimerbazar;
 • Ogólnopolski Zlot Fiata 126.

Czy warto odwiedzać zloty samochodowe w Polsce?

Zdecydowanie tak i to nie tylko po to, by popatrzeć na genialne modele pojazdów. W Polsce targi motoryzacyjne i zloty to również świetny sposób na pogłębienie swojej wiedzy na temat konkretnej marki pojazdu, jej historii czy ewolucji. Zloty samochodowe stoją w Polsce na coraz wyższym poziomie merytorycznym i coraz rzadziej chodzi w nich o to, by tylko podziwiać piękne auta. Oczywiście, z powodu pandemii koronawirusa większość imprez była odwoływana, jednak teraz ze zdwojoną siłą powracają, dlatego na warto którąś się wybrać.

Zloty samochodowe a nielegalne imprezy

Oczywiście, poza wymienionymi dużymi imprezami w Polsce odbywają się również te mniej oficjalne. Często ich finałem są odwiedziny funkcjonariuszy policji i wzmożone kontrole. Taka sytuacja o wyjątkowo szerokim zasięgu medialnym miała miejsce pewnego razu w Pieskowej Skale. Efektem było wystawienie aż 87 mandatów, bo na ten zlot samochodowy zleciały się także radiowozy… Nie zachęcamy do odwiedzania tego typu imprez.

Sam zlot samochodowy może być oczywiście jak najbardziej legalny. Pamiętaj, że łamanie zasad ruchu drogowego nie może być usprawiedliwione nawet mnóstwem imponujących maszyn wokół. Zloty samochodowe jako miejsce dla fanów, którzy mogą spotkać się z podobnymi osobami i poszerzyć wiedzę, jak najbardziej polecamy.

Archiwum: lipiec 2021