Nie każdy sprzedawca używanego samochodu jest uczciwy – nadal nie brakuje ogłoszeń, w których oferowane samochody są prezentowane jako młodsze, niż na to wskazuje dowód rejestracyjny. Na szczęście wystarczy rzut oka na ten dokument, aby mieć całkowitą pewność co do dnia wprowadzenia po raz pierwszy auta jako nowego do użytku. Przed zakupem zwróć uwagę na rubrykę oznaczoną literą B w dowodzie rejestracyjnym. Dlaczego to ma znaczenie?

Data pierwszej rejestracji pojazdu – dlaczego sprawdzić tę informację?

Czas produkcji pojazdu, a także dzień wprowadzenia pojazdu na rynek to dla niektórych ważniejsze informacje niż przebieg czy stan silnika i auta. Mają do tego prawo, ale warto mieć to na uwadze, również kupując sam samochód – w końcu kiedyś trzeba będzie go sprzedać. W dodatku odkrycie, że numer VIN albo czas pierwszej rejestracji wskazują, że pojazd został wyprodukowany wcześniej, niż stwierdza sprzedający, może pomóc lepiej negocjować cenę takiego modelu. Dla ciebie to tylko lata w dokumencie, ale mogą posłużyć za sposób na spore oszczędności.

Zanim zdecydujesz się na zakup używanego auta, sprawdź dane o czasie jego produkcji oraz 1 rejestracji. Mowa o informacji widniejącej w rubryce B, gdzie znajdziesz dzień, miesiąc i rok rejestracji pojazdu.

Archiwum: sierpień 2022