W specyfikacji możemy liczyć na m.in.: napęd na wszystkie koła, automatyczna klimatyzacja, ABS, EDS, ESR, dzienne światła LED czy elektryczne szyby i lusterka.

Nowa Dacia Duster od listopada także z silnikiem 2.0 l

Rumuński producent oferuje nowego Dustera w opcji z silnikiem 1.0 lub 1.3 l, które są zasilane benzyną, ropą bądź LPG i generują moc od 90 do 150 KM. Od listopada za naszą południową granicą będzie można zakupić ten pojazd w wersji z dwulitrową jednostką napędową. Zużycie paliwa według danych podanych przez Dacię ma wynosić 8,3 l na 100 KM.

Nowa Dacia Duster, lecz wyprodukowana dwa lata temu

Dwulitrowy wolnossący silnik benzynowy pozwoli osiągnąć prędkość do 174 km/h. Sama jednostka spełnia normy Euro V. Warto jednak podkreślić, że co prawda samochody są nowe, aczkolwiek zostały wyprodukowane w 2019 r. Auta pochodzą z rynku rosyjskiego i były sprzedawane jako Renault, bowiem Dacia nie występuje na tamtejszym rynku. Pojazdy będą oferowane przez czeskiego dealera Algon Plus. Cena? Ok. 84 tys. tys. zł (469 tys. koron brutto).

Nowa Dacia Duster – specyfikacja

Dacia Duster 2.0 oferuje bogate wyposażenie, do którego należą m.in.: napęd 4×4, tempomat, 4x poduszki powietrzne, ABS, ESP, EDS, ASR, HSA, tylne czujniki parkowania, asystent parkowania, czujnik ciśnienia w oponach, wspomaganie kierownicy, regulowana wielofunkcyjna kierownica czy światła do jazdy dziennej LED.

Archiwum: październik 2021