Spośród jakich typów wywrotek możesz wybierać? W zależności od tego, jakie ładunki chcesz przewozić, możesz wykorzystać:

  • dostawcze wywrotki do 3,5 tony;
  • auta wieloosiowe;
  • ciągniki siodłowe z przyczepą samorozładowującą.

Auto-wywrotka do 3,5 tony – cechy i zastosowanie

DMC do 3,5 tony mocno zawęża maksymalny dopuszczalny ładunek, który możesz przewozić na takiej wywrotce. Jeśli dodatkowo kabina wyposażona jest w większą liczbę miejsc dla pasażerów, czasem możesz przewieźć mniej niż 1000 kg. Dlatego dobrze przemyśl, jaka dokładnie ładowność cię interesuje.

Jaka powinna być dobra wywrotka 3,5 t?

Poza tym, jak każdy inny pojazd, wywrotka do 3,5 tony powinna być niezawodna. Taką cechę powinien mieć nie tylko silnik, lecz również rama i zawieszenia. Elementy te są narażone na zużycie, szczególnie gdy ciężar ładunku jest nierównomiernie rozłożony lub przypadkowo przekroczona została masa gabarytu.

Warto wspomnieć też o hydraulice podnośnika. Najlepiej, gdy wywrotka wyposażona jest w siłownik trójstronny. Dzięki niemu rozładunek będzie bezproblemowy niemal w każdych warunkach.

Samochody dostawcze do 3,5 tony – modele godne uwagi

Poniżej zestawiamy najbardziej interesujące modele wywrotek do 3,5 tony. Są to propozycje dla osób, które poszukują nowych pojazdów i aut z drugiej ręki. 

Renault Mascott 2.8

To propozycja dla tych, którzy szukają niezawodnego środka transportu do firmy. Silnik 2.8 nie zapewni może oszałamiających osiągów, jednak wystarcza do napędzania pojazdu z pełnym ładunkiem. Użytkownicy chwalą Mascotty za niezbyt skomplikowaną konstrukcję, która w połączeniu z dostępem do części zamiennych ułatwia codzienną eksploatację i serwis.

Miej na uwadzę, że ta wywrotka do trzech i pół tony może mieć problemy z elektrozaworem w pompie wtryskowej paliwa, co mobilizuje do tankowania na sprawdzonych stacjach.

Iveco Daily 35c

Według wielu użytkowników ten model Iveco jest wręcz stworzony do ciężkiej pracy. Nie nastręcza też zbytnich kosztów eksploatacyjnych. Oczywiście, sporo zależy od techniki jazdy, a także historii auta, na którą niestety nie mamy wpływu. W nowszych modelach napęd na tył może dawać się we znaki, szczególnie podczas jazdy w trudnych warunkach bez obciążenia.

Peugeot Boxer

Bardzo dobra propozycja dla tych, którzy potrzebują wywrotki do 3,5 tony z miejscem dla załogi. Oczywiście, spada wtedy ładowność, jednak to normalne dla każdego modelu. Silniki Boxerów charakteryzują się dobrą dynamiką i rozsądnym zapotrzebowaniem na paliwo.

W kategorii „wywrotka do 3,5 t” ten Peugeot zajmuje wysokie miejsce głównie ze względu na niewielką podatność na awarie. Trzeba uważać jedynie na stan zaworu EGR i często go czyścić.

Mercedes Vario 614d

Przez wielu uznawany za niezniszczalny. Chociaż dzisiaj brzmienie jego silnika ma mało wspólnego z kulturalną pracę i robi wrażenie, jakby coś miało się w nim zaraz zepsuć, do przewożenia ładunków jest rewelacyjny.

To wywrotka do 3,5 tony zarezerwowana szczególnie do przewożenia węgla, piasku lub innych „brudnych” materiałów. Wjedzie w każde miejsce i z dużym prawdopodobieństwem z niego wyjedzie. Nie jest najszybszy, jednak silniki 2.9 i 4.25 D zapewniają mu odpowiednią moc pociągową.

Mitsubishi Canter II

Tym razem nieco nowsza konstrukcja, która jednak nie ustępuje trwałością poprzednikom. W tym Mitsubishi znajdziesz mocny silnik. Cantery cechuje zdolność załadunkowa, a także ponadprzeciętna wytrzymałość ramy.

Dla bardzo wysokich osób mankamentem może być dosyć ograniczona przestrzeń w środku. Wystające poza obrys burty kabiny mogą być zaś zaskoczeniem dla mało doświadczonego kierowcy.

Jak widzisz, możesz wybrać dobrą wywrotkę do 3,5 tony, bo na rynku są auta bardzo solidne i wytrzymałe. Jeśli uwzględnisz podane przez nas wskazówki, powinieneś kupić bardzo dobry samochód.

Archiwum: maj 2021