Wiele osób decyduje się na zakup auta używanego. Niestety często zdarza się, że potencjalna okazja wcale taką nie jest. W dalszej części artykułu przeczytasz, które auta typu SUV do 40 tys. warto kupić, a także, na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy. Nasze ranking pozwoli z łatwością wybrać auto swoich marzeń w założonym budżecie.

Czy kupisz auto typu SUV do 40 tys.? To możliwe, ale trzymaj się kilku zasad, nim podpiszesz umowę

Stale rosnące ceny nowych aut spowodowały, że rynek samochodów używanych cieszy się nieustannie rosnącą popularnością. Podczas wybierania swojego przyszłego pojazdu trzymaj się kilku zasad. Kupuj egzemplarze tylko u sprawdzonych dilerów i wybieraj te z potwierdzonym stanem technicznym.

Auta rodzinne są bardzo popularne, w związku z czym dobre okazje szybko znikają. Jednakże przy odrobinie wysiłku znajdziesz samochód segmentu SUV do 40 tys. odpowiadający twoim potrzebom. W artykule opisaliśmy modele najmniej awaryjne, jednak każdy pojazd przed zakupem powinieneś sprawdzić na stacji kontroli pojazdów.

Nissan Qashqai przestronny SUV za 40 tysięcy złotych

Pierwsza generacja Nissana była bardzo udanym produktem. Qashqai cieszył się olbrzymią popularnością, dzięki czemu na rynku wtórnym jest dostępnych wiele tych aut do wyboru. Produkowany był zarówno napędem na jedną oś, jak i 4×4.

Zadowalający prześwit tego Nissana sprawia, że świetnie sobie radzi nie tylko na drogach utwardzony, ale i w terenie. Dostępny był z trzema silnikami diesla 1.5, 1.6 i 2.0 oraz dwoma jednostkami benzynowymi 1.6 i 2.0. Najchętniej wybierane i jednocześnie najmniej awaryjne okazały się motory 2.0 DCi o mocy 140 KM. Kwota 40 tys. złotych pozwoli ci na zakup auta z roku 2011-2013.

BMW X3 E83 – jakość wykonania na najwyższym poziomie

Ten model BMW jest jednym z najczęściej sprowadzanych z zachodu. Nie ma się co dziwić, X3 to kompaktowy, opłacalny i efektowny SUV do 40 tys. Jest bardzo dobrze zabezpieczony przed rdzą, gwarantuje rozsądne koszty utrzymania w odróżnieniu od większego BMW X5, a mechanika auta stoi na naprawdę wysokim poziomie.

Dostępny był z wieloma jednostkami napędowymi, z czego najmniej awaryjny okazał się diesel 2.0. W ustalonym budżecie możesz pozwolić sobie na auto z roku 2006-2010. Jeśli zależy ci na komforcie podróżowania, X3 z bogatym wyposażeniem jest idealnym wyborem.

Dacia Duster – dobry SUV do 40 tys.

Na pierwszy rzut oka można zauważyć, że Duster jest modelem budżetowym. Dzięki temu jednak możesz znaleźć na rynku wtórnym pojazd zaledwie kilkuletni. Występował najczęściej z napędem na przednie koła, ale jeśli dobrze poszukasz, to znajdziesz terenową wersję z napędem na obie osie.

Silniki Dacii dobrze tolerują instalację LPG, dlatego wiele egzemplarzy na rynku jest w nią wyposażonych. Najlepszą wersją napędową jest silnik benzynowy o pojemności 1.6. Duster to auto tanie w utrzymaniu, mało awaryjne a w dodatku młodsze od swoich konkurentów w rankingu.

Kia Sportage – sprzedażowy hit w Polsce

Kia szturmem wdarła się na Polski rynek ze swoimi modelami samochodów. Sportage jak wiele innych aut koreańskie marki szybko zdobyła uznanie kierowców. Pojazd prowadzi się bardzo dobrze po utwardzonych drogach, ale nie jest stworzony do jazdy w terenie.

Sportage posiada ładną bryłą nadwozia, przestronnym bagażnikiem oraz sporą ilością miejsca w kabinie pasażerskiej. W kwocie 40 tysięcy złotych znajdziesz auto trzeciej generacji produkowane w latach 2010-2015. Części serwisowe są niedrogie oraz łatwo dostępne. To wszystko sprawia, że Sportage jest godnym polecenia SUV-em.

Honda CR-V 2.2 diesel – japońska solidność

Honda produkowała auta typu SUV, na długo nim stały się popularne. Firma ma ogromne doświadczenie w projektowaniu niezawodnych konstrukcji, a taką jest CR-V. Dzięki temu masz pewność zakupu auta o niskim poziomie awaryjności.

Musisz mieć jednak na uwadze, że ewentualne naprawy i serwis generują spore koszty. Najlepszym wyborem jednostki napędowej jest 2.2 i-DTEC generujący moc 150 KM. Ten model Hondy idealnie sprawdzi w roli pierwszego SUV-a rodzinnego, a dzięki dość bogatemu wyposażeniu będziesz podróżował komfortowo i bezpiecznie.

Renault Koleos 4×4 – efekt współpracy trzech solidnych firm

Koleos powstał w ramach współpracy Renault z firmą Samsung i Nissan. Efekt jest bardzo zadowalający, silniki wysokoprężne 2.0 i 2.5, w które wyposażano auta, osiągają nawet 500 tysięcy kilometrów przebiegu. Wadą jest dostępność części ze względu na małą popularność pojazdu.

Jednak jeśli nie obawiasz się trudności ze znalezieniem zamienników oraz ich cen to Koleos jest godny uwagi. Oferowany był z bogatym wyposażeniem oraz napędem na cztery koła. Trzeba jednak przyznać, że otrzymał nietypową stylistykę i nie każdemu przypadnie ona do gustu.

Volkswagen Tiguan – terenowe auto z segmentu SUV w budżecie 40 tys.

Założona kwota pozwoli ci na zakup auta z roku 2009-2011 także modeli po liftingu, a nawet drugiej generacji. W Tiguanie montowano napęd zarówno na jedną, jak i na dwie osie.

Każdy model tego Volkswagena ma klimatyzację oraz system równoległego parkowania i wiele innych dodatków. To bardzo udany SUV do 40 tys., jednak musisz dobrze poszukać, aby znaleźć zadbany egzemplarz. Najtrwalszą jednostką napędową, którą polecamy, jest 2.0 TDI. Zamieniono w nich typowe wtryski na niezawodne zasilanie Common Rail. Tiguan to duży SUV i faworyt wśród aut swojej klasy.

Mitsubishi Outlander – komfortowy SUV z zacięciem terenowym

Outlander to bardzo udana konstrukcja jednak musisz się dobrze zastanowić nad wyborem silnika. Pierwsza jednostka napędowa to średnio udany projekt Volkswagena 2.0 DI-D a drugi o klasę wyższy francuskiej produkcji. Motor 2.0 częściej ulega awariom, lecz naprawy nie są zbyt kosztowne.

Natomiast 2.2 to solidna konstrukcja o wiele bardziej zaawansowana technicznie, której naprawy wiążą się z dużymi wydatkami, ale zdarzają się zdecydowanie rzadziej. Karoseria w tym aucie została dobrze zabezpieczona przed rdzą. Outlander nie boi się wyruszenia w bezdroża dzięki napędowi 4×4.

Hyundai ix35 – niezawodne auto rodzinne

Hyundai wypuścił na rynek bardzo solidne auto, trwałość używanego ix35 wypada na bardzo wysokim poziomie. Faktem jest, że model posiadał wiele drobnych niedociągnięć, ale praktycznie wszystkie zostały usunięte na gwarancji w ramach serwisu.

Świetną jednostką napędową jest 2.0 GDI, który jest żwawy, zapewnia dobre osiągi i kulturę jazdy na wystarczającym poziomie. Minusem dwulitrowego motoru jest spalanie nawet 10-11 litrów na sto kilometrów. Narzekać można jedynie na słabej jakości materiały wykończenia wnętrz.

Pozostałe SUV-y do 40 tys., w które warto zainwestować

Rodzinne SUV-y to segment aut, który został bardzo wysycony. Nawet Ferrari i Porsche podjęły się tematu tego typu pojazdów, ponieważ są bardzo praktyczne i funkcjonalne. Jak widzisz, każdy producent postawił sobie za cel mieć przynajmniej jeden model crossovera w swojej ofercie.

Inne modele godne uwagi:

Pamiętaj o kilku zasadach, a uda ci się kupić auto marzeń

Jak widzisz, z łatwością znajdziesz wymarzonego SUV-a w budżecie do 40 000 złotych. Przeanalizuj nasze propozycje i wybierz auto najbardziej dopasowane do twoich potrzeb. Pamiętaj o wyborze zaufanego sprzedawcy oraz sprawdzeniu stanu technicznego pojazdu na stacji kontroli, a z pewnością wybierzesz niezawodne auto dla całej rodziny.

Archiwum: czerwiec 2022