Jeśli nie od dziś interesujesz się autami, z pewnością zastanawiałeś się kiedyś nad cenami najbardziej kosztownych pojazdów. Na liście najbardziej kosztownych samochodów świata oczywiście nie może zabraknąć ekskluzywnych marek takich jak Bugatti, Pagani, Ferrari lub Lamborghini. W tych przypadkach nawet „przeciętne” modele potrafią kosztować ogromne pieniądze. Za co płaci się takie kwoty? 

Czy stać cię na najdroższe samochody?

najdroższe samochody świata ranking - czy stać cię

Jeśli interesują cię drogie i ekskluzywne modele samochodów, być może warto poszukać korzystnej chwilówki online na pozyczkaportal.pl. Możesz zdobyć 5000 zł na szybkie zwiększenie swojego budżetu na samochód. Co prawda raczej nie przybliży cię to znacznie do poniższych modeli – najdroższe samochody kosztują miliony dolarów i stać na nie tylko światową elitę, ale jeśli zwiększysz swój budżet, możesz i sobie zapewnić odrobinę wymarzonego luksusu.

Najdroższe auta świata 2022 roku – ranking motoryzacyjny

Na naszej liście skupiliśmy się, aby przedstawić nowe samochody z 2022 roku. Między innymi zaliczają się do nich Aston Martin, Koenigsegg, Mercedes AMG Project On i inne samochody wyścigowe wyprodukowane z silnikiem v12 lub v8. Są to najdroższe pojazdy, które można było w tym czasie zakupić prosto od producentów. Nie ma na tej liście najkosztowniejszych aut w historii. 

Zastanawiasz się, ile kosztował najdroższy samochód na świecie? Aktualnie wszelkie rekordy bije Ferrari 250 GTO z 1963 roku. Ten model został sprzedany za oszałamiającą kwotę 52 milionów dolarów!

najdroższe samochody świata ranking - 2022 ranking motoryzacyjny

10. McLaren Speedtail

Jest to bezkonkurencyjnie najszybszy model tej firmy, który kiedykolwiek powstał. Jego przyspieszenie wynosi imponujące 300 km/h w 12,8 sekundy. Maksymalna prędkość to 403 km/h. Przyczynia się do tego m.in. jego aerodynamiczny design. Do tej pory takich pojazdów powstało zaledwie 106 sztuk. Każdy z nich kosztuje 3,1 miliona $.

9. Pagani Huayra Roadster BC

Jest to ulepszony następca słynnej Zondy. Kosztuje zaledwie… 3,5 miliona dolarów. Ten imponujący pojazd oferuje aż 800 KM. Waży niewiele, bo tylko około 1200 kilogramów. Do końca 2021 roku ma powstać około 30 sztuk tego samochodu.

8. Lamborghini Sian FKP 37

Ta marka także pojęła opłacalność limitowanej sprzedaży. Sian powstał więc tylko w 63 egzemplarzach w wersji coupe i 17 roadsterów. Jest to hybryda z napędzanym 6,5-litrowym silnikiem i 48-woltowym zasilaniem elektrycznym. Daje to 819 KM pod maską. Nie jest to najszybszy pojazd na naszej liście – dobija „zaledwie” do 350 km/h. Pierwszą setkę osiąga jednak w imponujące 2,9 sekundy.

Lamborghini nie podaje w oficjalnych źródłach ceny tego modelu. Wszystkie egzemplarze i tak się już sprzedały. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że aby go zdobyć, trzeba było zapłacić około 3,6 mln. dolarów.

7. Bugatti Chiron Super Sport 300+

Na tej liście znajdziesz kilka samochodów tej marki. Bugatti specjalizuje się w tworzeniu najdroższych pojazdów świata. Ten model powstał tylko w 30 egzemplarzach. Każdy z nich skrywa niesamowitą moc ponad 1500 KM w 8 litrowym silniku W16. Jego nadwozie wykonane jest z karbonu. Prędkość maksymalna, którą może osiągnąć Chiron Super Sport, to ponad 420 km/h. Kosztuje on 3,9 mln. dolarów.

6. Lamborghini Veneno

Ten model powstał w 50. rocznicę istnienia marki. Można było go podziwiać na targach w Genewie w 2013 roku. 750 koni mechanicznych pod maską i silnik 6,5 litra – tu także producenci ograniczyli się zaledwie do kilku sztuk tego modelu. Wówczas kosztowały one po 4,5 milionów euro. Dziś można odkupić Veneno za co najmniej 5 milionów euro.

5. Bugatti Divo

Mimo absurdalnie wysokiej ceny wszystkie te samochody zostały wyprzedane niemal od razu po wejściu na rynek. Zajmują miejsce w czołówce jednych z najdroższych samochodów świata – dostępne za cenę 5 800 000 $. Mają aerodynamiczny design i zniewalające możliwości przyspieszenia.

4. Pagani Huayra Tricolore

To zdecydowanie najbardziej luksusowy model Pagani. Istnieją tylko 3 takie egzemplarze. Co ciekawe, kolory tego auta były inspirowane odrzutowcami Aermacchi MB-339A. Jest to swego rodzaju hołd w stronę lotników włoskich z Frecce Tricolori.

Masz ochotę na taki zakup? Niestety, raczej żadna szybka gotówka cię tu nie poratuje. Huayra Tricolore wyceniony jest bowiem na 6,7 mln dolarów, co sprawia, że jest to jeden z najdroższych samochodów na rynku. Na takie wydatki trzeba posiadać ogromny budżet. Co więcej, musiałbyś także czekać na dostępność tego auta. Aktualnie nawet posiadanie zapasowych 7 milionów nie pozwoli ci go kupić ze względu na limit sztuk.

3. Bugatti Centodieci

Jeden z nowszych modeli od Bugatti, na rynku pojawił się w liczbie zaledwie 10 sztuk. Tu także swoje zastosowanie ma prosta zasada – im mniej egzemplarzy, tym wyższa cena. Centodieci kosztuje aż 9 mln. dolarów. Jest to jednak prawdziwa perełka wśród najdroższych pojazdów świata. Silnik z 1577 KM przyspiesza do setki w 2,4 sekundy. Prędkość musiała być specjalnie ograniczona przez producentów dla zachowania bezpieczeństwa jazdy. Wynosi 380 km/h. Sam wygląd tego auta jest naprawdę imponujący.

2. Rolls-Royce Sweptail

Na drugim miejscu w naszym zestawieniu najdroższych samochodów na świecie znajduje się dość nietypowa pozycja. Jest to jedyny pojazd na naszej liście, który odbiega swoim wyglądem od pozostałych. Ten Rolls-Royce został wykonany na specjalne życzenie pewnego anonimowego klienta. Prace nad tym modelem trwały aż 4 lata. 

Sam proces tworzenia tego pojazdu po części tłumaczy jego koszt. Jest to wyjątkowo tajemnicze i niezwykłe auto. Nie są znane jego dane techniczne ani dokładna cena. Eksperci szacują ją jednak na około 13 000 000 dolarów.

1. Bugatti La Voiture Noire

Na naszym pierwszym miejscu znajduje się luksusowy Bugatti La Voiture Noire. Powstał jako forma uczczenia 110. rocznicy istnienia marki. Ile kosztuje najdroższy samochód świata? Cena początkowa na licytacji wynosiła 12 300 000 dolarów. Choć to już kwota niesamowita sama w sobie – nie za tyle sprzedano ten model. Jego nabywca ostatecznie zapłacił rzekomo 18,7 mln. dolarów. 

Zaprezentowany na genewskich targach pojazd robił wrażenie, lecz nie miał jeszcze wielu kluczowych elementów. Obecnie czeka na zamontowanie silnika i innych podzespołów. Nieznany nabywca dostanie swój najdroższy pojazd 2022 roku dopiero za dwa lata.

Najdroższe samochody na świecie – skąd te kwoty?

Na takie ceny mają wpływ nie tylko design, wyposażenie i właściwości auta. Często jednym z przodujących czynników jest też ograniczona produkcja. Najdroższy pojazd na świecie z naszej listy powstał tylko w jednym egzemplarzu. Z kolei najdroższy samochód w historii jest autem legendarnym. W 1963 roku Jean Guichet wygrał nim wyścig Tour de France.

najdroższe samochody świata ranking - skąd te kwoty

To nie koniec wydatków – co musisz wiedzieć, kupując najdroższy samochód?

Zakup samego auta to zaledwie początek wydatków, jakie cię czekają. Jeśli wydałeś już tak ogromną kwotę na sam pojazd, koniecznie musisz go zabezpieczyć. Wiąże się to z zakupem odpowiedniego ubezpieczenia. Ważny jest też jednak sposób jego przetrzymywania. 

Przyda ci się do tego garaż wolnostojący. Chyba nikt nie wyobraża sobie trzymać Lamborghini przy ulicy lub nawet na strzeżonym parkingu! Jeden z najdroższych samochodów na świecie zasługuje na odpowiednie warunki!

W Polsce koszt budowy garażu 50 m2 wynosi około 25–40 tysięcy złotych. Dokładna cena zależy od rodzaju pokrycia, wykonania i instalacji. To stosunkowo nieduży wydatek, jeśli wziąć pod uwagę powyższe ceny najdroższych pojazdów świata. Jeśli jednak pozwalasz sobie na takie luksusy, warto zapłacić większą kwotę za bezpieczeństwo twojego czterokołowego majątku.

najdroższe samochody świata ranking - to nie koniec wydatków

Najdroższe pojazdy świata przyciągają ekscentrycznych bogaczy swoim designem, prędkością i możliwościami. Taki zakup to jednak przede wszystkim pochwalenie się swoim imponującym statusem. Jeśli interesują cię szybkie i ekskluzywne samochody, warto zastanowić się nad dodatkową gotówką na taki zakup. Być może któryś luksusowy pojazd jest właśnie w zasięgu twojej ręki.

Archiwum: listopad 2021