Motoryzacja dla kobiet? Brzmi dziwnie? Okazuje się, że nie. Aktualny rynek aut doskonale zdaje sobie sprawę z ich potrzeb i wychodzi im naprzeciw. Obecnie istnieje wiele modeli samochodów, które wybierają panie. Co ma wpływ na ich decyzję? Jakie cechy powinno mieć auto idealne? Poznaj najczęściej wybierane modele właśnie przez kobiety! Zapraszamy do lektury.

Auto idealne dla kobiet – jakie powinno być?

Nie będziemy generalizować. Każda kobieta jest inna i ma inne potrzeby. Jednak po naszym dokładnym wywiadzie wiemy, na co najczęściej zwraca uwagę płeć piękna. Oto cechy auta, które w 100% można uznać za idealne:

 • automatyczna skrzynia biegów – dla wielu pań to priorytet. W pełni się zgadzamy z tym, że znacznie ułatwia jazdę i sprawia, że jest przyjemniejsza – szczególnie w dużych i zakorkowanych miastach;
 • małe gabaryty – to kwestia dość sporna, jednak dla znacznej większości kobiet kluczowa. Z pewnością ma na to wpływ okolica, po której porusza się kierowczyni (małe miasteczko lub wielka aglomeracja) – małym samochodem zdecydowanie łatwiej zaparkować, a przede wszystkim w ogóle znaleźć miejsce do parkowania;
 • czujnik parkowania – nieoceniony pomocnik każdej kobiety;
 • wbudowany GPS – opcja, którą doceniają nie tylko panie. To narzędzie mające na celu doprowadzenia z punktu A do punktu B;
 • pojemny bagażnik, który pomieści wszystkie zakupy – nie tylko te spożywcze;
 • tempomat – docenią go kobiety, które często muszą pokonywać odległe trasy;
 • czujnik tzw. martwego punktu – uratuje każdego w wielu potencjalnie niebezpiecznych sytuacjach. 

Kobieca za kółkiem – w każdej sytuacji

Nie musisz prowadzić samochodu w 20-centymetrowych szpilkach, aby czuć się kobieco. Na ten stan ma wpływ wiele mniejszych, z pozoru błahych kwestii. Jedną z nich jest makijaż. Ten w codziennej wersji zajmie ci dosłownie kilka minut, a jest w stanie całkowicie odmienić twoje samopoczucie. Jak go zrobić? Oto kilka produktów, których potrzebujesz:

 • podkład lub puder (w zależności od tego, co preferujecie ty i twoja skóra);
 • podkreślający spojrzenie tusz do rzęs Lancome Hypnose Mascara;
 • róż, bronzer, ewentualne rozświetlacz;
 • ulubiony produkt do ust.

Pamiętaj o włosach!

Dopełnieniem subtelnego makijażu będzie zadbana fryzura. Nie chodzi nam o codzienną wizytę u fryzjera. Pamiętaj o tym, aby włosy były zawsze umyte i uczesane. Mogą być spięte w kucyka lub inaczej – tak jak lubisz. To w zupełności wystarczy. Naturalny look jest zdecydowanie na czasie, nawet za kółkiem. Jeśli używasz perfum, możesz także rozpylić ich niewielką ilość. Aromat będzie towarzyszył ci przez cały dzień i doda pewności siebie. 

Sprawdź Lancome La Nuit Tresor – perfumy, których tajemniczość zaczyna się już od samego wyglądu flakonu.

Auto dla kobiety – najczęściej wybierane modele

Branży motoryzacyjnej nie można odmówić liczby aut, ich rodzajów i konkretnych modeli. Ze względu na określone kryteria kobiety rzadziej sięgają po kombi. Zdecydowanie bliższe są im sedany, a nawet SUV-y. Wiele rozmów dało nam pogląd na to, na jakie konkretne warianty decyduje się płeć piękna. Oto one: 

Czy kolor ma znaczenie? 

Nie każdy może sobie pozwolić na to, aby mieć samochód w wymarzonym odcieniu. Wbrew powszechnej opinii panie – podobnie jak panowie – preferują klasyczne i stonowane wersje, takie jak biel, czerń czy srebro. Odważniejsi chętnie wybierają intensywne czerwienie, pomarańcze, czy błękity. Wiele luksusowych marek może pochwalić się autorskimi kolorami karoserii. To już jednak niesie za sobą niemałe koszty. 

Kobiety zwracają uwagę na samochody, którymi jeżdżą. Cieszą się coraz większą niezależnością, a co za tym idzie – są szoferami same dla siebie. To wspaniale, że branża motoryzacyjna zaczęła to zauważać!

Archiwum: kwiecień 2022